III. národní pouť za hospice – 30. dubna 2022

Po Svaté Hoře v Příbrami a loňském Velehradu se třetí ročník celostátní národní poutě za hospice uskutečnil na mariánském poutním místě Lomec u Vodňan v jižních Čechách. Po přednášce PhDr. Roberta Huneše, prezidenta Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče, a slovech Jany Sieberové z Domácího hospice Duha Hořice čekala na všechny poutníky mše svatá. Celebroval ji mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, kterého jsme znali již z loňska.

Společné setkání na tomto nenápadném, tichém místě uprostřed lesíka nás všechny, věříme, posílilo a utvrdilo, že pečovat o tělo, duši a ducha umírajících klientů má smysl. Přesvědčí vás o tom i nádherná a dojemná svědectví lidí na Poselství (dobratecka.cz)

Panno Maria Lomecká, oroduj za nás. 😊