Dotknout se Duhy

V úterý 26. dubna 2022 jsme se zúčastnili vernisáže výstavy Domácího hospice Duha Hořice, jež nesla název „Dotknout se Duhy“ a která se uskutečnila v Senátu České republiky pod laskavou záštitou pana senátora Tomáše Czernina. Vernisáž uvedla herečka a moderátorka Miluše Bittnerová, která byla shodou okolností žačkou a studentkou škol právě v Hořicích, kde Duha sídlí.

Zakladatelka a vedoucí sestra Duhy Jana Sieberová zasvětila přítomné do příběhu hořického domácího hospice i do jeho současných potřeb, vizí a plánů. Program doplnili zpěvem a hrou na akustické kytary manželé Radovi, pro které je folková hudba s křesťanským zaměřením celoživotní radostí. Bylo to opravdu znát.

Po prohlídce působivých fotografií ze života pacientů i zaměstnanců jsme měli možnost si neformálně povyprávět. Děkujeme Duze za pozvání a přejeme si, aby stále více lidí, politiky nevyjímaje, pochopili, že je třeba se tohoto tématu nebát. A rovněž, že doprovázet lidi na sklonku jejich životní pouti není jen zaměstnání. Je to povolání a poslání.

Veřejnost si může výstavu prohlédnout v neděli 8. května 2022 během Dne otevřených dveří Senátu Parlamentu České republiky. Více podrobností naleznete na Senát PČR : Den otevřených dveří v Senátu (senat.cz).

Mohlo by se vám také líbit...