První FarmaFest v Tasově pomohl Domácímu hospici sv. Mikuláše i Ukrajině

Ve dnech 1. a 2. dubna 2022 se konal na farmě v Tasově 1. ročník charitativního festivalu. Návštěvníci si mohli v pátek vychutnat vystoupení Jaroslava Samsona Lenka, Ivo Jahelky a Tria Ivo Viktorina. V sobotu si všichni přítomní užili sympatického hlasu Venduly Příhodové, tasovské rodačky, za doprovodu vtipného, pohotového klavíristy Zdeňka Krále, smyčcového výstupu úžasných mladých žen skupiny Beladona Quartet a na závěr srdečnosti cimbálové muziky Grajcar.

Výtěžek z této akce předčil očekávání a dosáhl částky nad 100 tisíc korun! Polovina peněz poputuje na SOS Ukrajina a druhá půlka pomůže našemu Domácímu hospici sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí. Za hospic dárkový šek převzala zakladatelka a vedoucí sestra Lucie Klímová spolu s ředitelem Mgr. Davidem Jalovým. Zástupcem Ukrajiny se stal symbolicky jeden z válečných uprchlíků, chlapec, který se svou rodinou našel útočiště právě na farmě Tasov.

Děkujeme panu Josefu Mladému, majiteli Farmy Tasov a všem, kdož se zúčastnili a podpořili Ukrajinu i naši hospicovou činnost. Velmi si toho vážíme.

Eva Poláková