• Pokročilé nebo terminální stádium onkologického nebo jiného nevyléčitelného onemocnění.
  • Doporučení praktického, ošetřujícího nebo jiného odborného lékaře k poskytování domácí hospicové paliativní péče.
  • Poskytnutí aktuální lékařské zprávy.
  • Ukončená nebo odmítnutá aktivní léčba.
  • Podepsaný informovaný souhlas pacienta a pečujících.
  • Vyplněná žádost o poskytnutí domácí hospicové péče.
  • Zajištění celodenní péče v domácím prostředí jinou osobou nebo rodinou pacienta.
  • Neexistují žádné zdravotní, sociální či jiné důvody vylučující péči v domácím prostředí.
  • Dostatečná volná kapacita domácí hospicové péče.
  • Bydliště do 30 km od Velkého Meziříčí.
  • Souhlas s ceníkem služeb.
  • O definitivním přijetí pacienta do domácí hospicové péče rozhoduje vedoucí pracovník domácího hospicové péče .
  • Poskytování domácí hospicové péče může být kdykoliv ukončeno ze strany pacienta i poskytovatele domácí hospicové péče.
  • V případě volné kapacity Domácího hospice sv. Mikuláše, z.ú., lze sjednat individuální podmínky.