Potřebujeme nabrat sil aneb Jelo se na Vranov!

Od čtvrtka do neděle, 9. až 12. 11. 2023, se konala další duchovní obnova s MUDr. Marií Svatošovou, „mámou“ hospiců v České republice, a Janou Sieberovou, zakladatelkou a vedoucí sestrou Domácího hospice Duha v Hořicích. Exercicií se koná v naší republice hodně, jsou různě zaměřené, různě vedené a vždy obohacující, ale Vranov u Brna je taková naše srdcovka.

Je krásné mlčet i sdílet se navzájem. Poslouchat přednášky, zpívat, přijímat svátosti, procházet se okolní přírodou, nevařit, neprat, neuklízet… být jen s Ním a zároveň i se všemi podobně laděnými. A je jedno, zda je účastníkem lékařka, zdravotní sestra/bratr, psychoterapeutka anebo úřednice, kadeřnice či pedagog. Někdo pracuje v hospici, někdo je jeho dobrovolníkem anebo jen podporovatelem či nadšencem. Nebo ho problematika doprovázení lidí prostě jen zajímá a chce do toho proniknout více.

Neradi jsme odjížděli domů. Bylo nám tam dobře. V tichu i při hovoru. Budeme se těšit příště. Dá-li Pán Bůh.