Národní pouť za hospice, Velehrad

V sobotu 12. června 2021 se uskutečnila pod hlavičkou Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče II. Národní pouť za hospice, tentokráte na Velehradě.

Tým z Domácího hospice sv. Mikuláše se zúčastnil skoro v plném složení. Po příjezdu nás čekala přednáška PhDr. Mgr. Roberta Huneše, MBA, a MUDr. Marie Svatošové, zakladatelky hospicového hnutí v České republice. Na závěr promluvila Jana Sieberová z Domácího hospice DUHA v Hořicích. Přednášky nesly téma „Hospice a jejich místo v dnešním světě“. Na přednášku přišel a dozadu v přednáškovém sálu si skromně sedl i mons. Th.Lic. Ing. Zdeněk Wasserbauer, Th.D., pomocný biskup pražský, který byl pak zároveň hlavním celebrantem poutní mše svaté, jež proběhla v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Na Stojanově následně proběhlo neformální setkání Jany Sieberové a několika členů jejího týmu z hořické DUHY, Domácího hospice Justýnka a Domácího hospice sv. Mikuláše Velké Meziříčí.