Vernisáž proběhla a byla krásná

V knihkupectví a galerii Světlo paní Pinknerové na Kounicově ulici 15 v Brně začala v pátek 1. prosince v 18 hodin vernisáž krátkodobé výstavy děl a výrobků darovaných do dobročinné aukce ve prospěch našeho hospice. Atmosféra byla veselá i dojímavá, prosycená nadějí a vděčností.

Hudebně vernisáž doprovodili svým osobitým způsobem zpěváci a hudebníci s krásným hlasem. Ať už to byla Jana Betka Vašinová s písničkami Zuzany Navarové a Zuzany Michnové v doprovodu kytaristy Svatopluka Sony Švarce. Svého prvního veřejného vystoupení se dočkala dívčí skupina Karana. Následovaly dojemné písně v anglickém a ukrajinském jazyce v podání Sashky Vejmělkové za kytarového doprovodu Anny Krištofové. Poté jsme si vychutnali anglické a české písně Slovenky Kamily Apetauer a hudební večírek zakončila originální Pejtra Bauer Horská se svými loopery.

Mezi jednotlivými skvělými výstupy zazněla vtipná slova spisovatelky Hanky Pinknerové, kterými interprety průběžně představila, a vyznání zdravotní sestry a zakladatelky našeho hospice Lucky Klímové o její vlastní cestě, důležitosti služby doprovázení i těžkostech a radostech, které hospic prožívá. Slovní doprovod zakončil David Jalový, ředitel hospice, který nezapomněl všem přítomným poděkovat.

Děkujeme tvůrcům, kteří darovali svoje díla do aukce, někteří se vernisáže zúčastnili. Například Jirka Grbavčic, Petr Modlitba, Vráťa Hnátek, Pavel Čech, Lukáš Orlita, Honza Smolík. Děkujeme hudebníkům. Děkujeme Hance Pinknerové a jejímu manželovi Otovi, který se pečlivě staral o ozvučení. Děkujeme pomocníkům. Děkujeme všem, kteří přišli, tvořili, draží, fandí a v dobrém na nás myslí. Vážíme si toho.

A nezapomeňte: Stále se draží. Až do 20 hodin 6. prosince 2023, kdy slaví svůj svátek svatý Mikuláš.

Vítejte | Hospic sv. Mikuláše (hospic-vm.cz)